Cieniowanki w Sułkowicach

- 8 listopada 2022

Aktualności

Czy chcecie poznać legendę o kocie Rademenesie i powstaniu Sułkowic? Albo usłyszeć opowieść o ocaleniu mieszkańców naszej miejscowości przed strasznym potworem Depresją? I skąd się wzięły nazwy Dzielec i Łęg, i jak to się stało, że w tej historii maczał swe pazury smok o imieniu Reks?

Zapraszamy na widowisko cieniowe w okach WDK w Sułkowicach-Łęgu 13.11.2022 o godz. 18:00, gdzie możecie zobaczyć i usłyszeć niesamowite legendy i opowieści, przygotowane przez sułkowickie rodziny.

To nie pierwszy raz, kiedy artyści z Teatru Figur Kraków tworzą teatr w miejscach nieoczywistych i z udziałem mieszkańców. Teatr cieni robili już w oknach tramwaju, w zabytkowych oknach kamienic, dworków, bloków, nowoczesnych budynków. Tym razem zaprosili rodziny z Sułkowic do udziału w warsztatach teatru cieni we własnych domach oraz Wiejskiego Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu .

Pod okiem fachowców sułkowickie rodziny zaprojektowały etiudy cieniowe, wykonały makiety i lalki.

Poznały też tajniki animacji i sposoby pracy ze światłem w teatrze cieni. Efektem pracy warsztatowej będzie pokaz cieniowy w oknach WDK w Sułkowicach-Łęgu w dniu 13.11.2022 r. o godz. 18:00.

Publiczność będzie brała udział w wydarzeniu na zewnątrz budynku, po pokazie odbędzie się bankiet popremierowy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich – małych i dużych, babcie, wujków, sąsiadów, koleżanki… – amatorów twórczego spędzania czasu, legend i tajemniczych opowieści oraz ciastek.

Więcej o Cieniowankach poczytacie:
CIENIOWANKI

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PARTNERZY PROJEKTU