EDUKACJA TEATRALNA JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZA

Kim jesteśmy?

CET to platforma edukacyjna oferująca kompleksowy program z zakresu pedagogiki teatru. Oferta CET powstaje w wyniku współpracy Teatru Figur Kraków i Małopolskiego Instytutu Teatralnego. Program CET realizowany jest przez zespół aktorów, reżyserów, teatrologów i pedagogów teatru. Misją CET jest edukacja teatralna jako wsparcie dla szkół i ośrodków kultury. Dlatego w dużej części nasza oferta powstała w oparciu o podstawę programową i jest realizowana z uwzględnieniem warunków mniejszych ośrodków.

Co oferujemy?

  • Spektakle, w których wykorzystujemy bardzo zróżnicowane środki teatralnego wyrazu: pantomimę, teatr cieni, teatr przedmiotu. Dzięki temu uczniowie poznają język teatru, nauczą się różnych form i konwencji teatralnych.
  • Warsztaty: teatralne, plastyczne, kuglarskie, muzyczne. Uczymy na nich jak aktywnie słuchać muzyki, jak poprzez plastykę można interpretować świat, jak współdziałać w grupie, komunikować się bez słów czy interpretować tekst.
  • Szkolenia dla nauczycieli, na których poznacie wszystkie tajniki dobrego spektaklu okolicznościowego, dowiecie się jak ważna jest edukacja teatralna i jak dzięki niej można siedmiolatki uczyć fizyki przez teatr i po co dorosły człowiek ma podrzucać piłki.

Kto działa w ramach CET-u?

Teatr Figur Kraków to nowoczesny teatr formy, którego misją jest kreowanie autorskich spek-takli i wydarzeń artystycznych. TFK prezentuje swoje spektakle w Polsce i na zagranicznych festiwalach m.in. w Niemczech, Tajwanie, Korei, Rosji, Chinach. Obok działalności artystycznej jednym z głównych celów TFK jest edukacja teatralna.

Małopolski Instytut Teatralny jest organizacją prowadzącą działania z zakresu pedagogiki teatru, animacji kultury oraz edukacji kulturalnej na terenie województwa małopolskiego. Swoje zadania MIT realizuje głównie na terenie małych miejscowości i miasteczek wierząc, że za pomocą narzędzi teatralnych wzmocni lokalny potencjał i zbuduje środowisko, któremu teatr jest bliski.

CET