Zapraszamy do Teatru Malucha!

- 10 sierpnia 2022

Aktualności / Teatr Malucha

Teatr dla małych, mniejszych i najnajmniejszych.

Z wielką radością zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie „Teatr malucha”, w ramach którego w ośmiu miejscowościach Polski południowej pokażemy piękne spektakle dla małych dzieci.

Zanim jednak opowiemy Wam o teatrze dla maluchów, spróbujmy zrobić ćwiczenie: zamknijcie oczy i wymieńcie 5 skojarzeń z hasłem „teatr”.

Była tam kurtyna? Może eleganckie stroje? Piękny budynek? Szekspir?  Kultura wysoka?

Jeśli tak, to szybko zapominamy o tych skojarzeniach. Teatr, do którego chcemy Was zaprosić nie ma z tym wszystkim nic wspólnego.

Przede wszystkim to teatr dla dzieci: małych, mniejszych i najmniejszych. Czyli od 1. do 5 roku życia. Teatr bez kurtyny, wielkiej sceny i bez czerwonych foteli. Za to pełen fantazji, pięknej muzyki, cieni, lalek, piosenek i zabaw.

Na teatr dla maluszków mówimy, że jest „najnajowy”, czyli adresowany do dzieci naj-najmłodszych, już od 1. roku życia. Takie brzdące mają swoje wymagania: przedstawienie nie może być zbyt głośne, zbyt długie, zbyt szybkie, zbyt przegadane. Natomiast powinno być estetyczne, dostosowane do percepcji malców, bezpieczne i zajmujące.

W ramach projektu „Teatr malucha” zapraszamy Was na prawdziwą teatralną ucztę. W programie mamy najpiękniejsze spektakle teatrów: Atofri, Figurek, Uszytego, Lito. Mądre, piękne przedstawienia, które zachwycą dzieci i rodziców.

Teatr Atofri – jeden z najlepszych teatrów dla małych dzieci w Polsce – zagra „Lulajki”; opowiadane ruchem historie z pogranicza jawy i snu, przeplatane starodawnymi pieśniami do kołyski.

Teatr Uszyty najmłodszym pokaże pięknie uszyte przedstawienie „Kto tam?”, a przedszkolakom zaskakującego  „Ananasa”. Teatr Figurki zaprosi do świata cieni i lalek. W spektaklu „Co w trawie piszczy” zobaczycie w co się bawią mrówki, gimnastykę małych żabek i bociana szukającego ślimaka. W „Oceanarium” do zabawy zaproszą Was ośmiornice, meduzy i cała ławica ryb.

Kijowski Teatr Lito pokaże jak pokój zabaw zamienić w magiczny świat pełen księżniczek, książąt przygód i wspaniałego humoru.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Szczegółowy program projektu:

Ciężkowice:
23.09, godz. 18:00 „Lulajki” Teatr Atofri

Chełmek:
16.08. godz.16:30 „Oceanarium” Teatr Figurki;
26.09. godz.17:00 „Lulajki” Teatr Atofri
Lanckorona:
15.08. godz. 16:00 „Oceanarium” Teatr Figurki;
14.10. godz. 9:30 „Jabłonka” Teatr Atofri
Zagórnik:
28.08. godz.11:30 „Kto tam?” Teatr Uszyty;
04.12. „Cieniowanki” Teatr Figurki
Wadowice:
23.10. godz. 16:00,  „Co w trawie piszczy” Teatr Figurki

Kęty:
17.10, godz. 9:30 „Zupka z blaszanego kubka” Teatr Uszyty
13.11. godz. 16:00 „Co w trawie piszczy” Teatr Figurki
 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
  

PARTNERZY PROJEKTU