Rodzinne akcje artystyczne

- 26 października 2020

Aktualności

To nie pierwszy raz, kiedy tworzymy teatr w miejscach nieoczywistych i z udziałem mieszkańców. Teatr cieni robiliśmy już w zabytkowych oknach tramwaju, w oknach kamienic, dworków, bloków, nowoczesnych budynków. Teraz, kiedy utrudnione jest uczestniczenie z dzieckiem w aktywnościach poza domem, to teatr przychodzi do nich. Czujemy, że jest bardziej potrzebny, niż kiedykolwiek wcześniej, dlatego ogłaszamy w Krakowie sąsiedzką akcję teatralną.

.

Zgłosić może się każda rodzina z dziećmi, niezależnie od tego, w której dzielnicy Krakowa mieszka. Wystarczy wysłać historię, którą chce się opowiedzieć światu na adres figurki@teatrfigur.pl. Wyłonieni uczestnicy wezmą udział w warsztatach teatru cieni we własnym domu. Pod okiem fachowców zaprojektują etiudy cieniowe, wykonają makiety i lalki. Poznają też tajniki animacji i sposoby pracy ze światłem w teatrze cieni. Efektem pracy warsztatowej będzie pokaz cieniowy w oknach mieszkań.

Szczegółowych informacji o naborze zgłoszeń oraz harmonogramie spektakli w oknach szukajcie na stronie facebook.com/teatrfigurki.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.