Teatr cieni – Pracownie Mistrzowskie

- 1 czerwca 2018

Szkolenia (dla reżyserów, instruktorów, scenografów) / Teatr amatorski

Zapraszamy serdecznie na warsztaty teatru cieni w ramach cyklu spotkań dla pasjonatów teatru – Pracownie Mistrzowskie. To ostatnia szansa na twórczą pracę warsztatową w CET w tym sezonie.

Jeżeli ciekawi Cię teatr formy i jego możliwości – to miejsce dla Ciebie. Zapraszamy twórców teatrów amatorskich, reżyserów, scenografów, lalkarzy, nauczycieli, edukatorów, animatorów i wszystkich pasjonatów teatru do udziału w Pracowniach Mistrzowskich z zakresu teatru cieni.

Warsztaty teatru cieni poprowadzą Dagmara Żabska i Agnieszka Polańska – obie związane z jedynym w Polsce profesjonalnym teatrem cieni – Teatrem Figur Kraków.

Zostaniecie Państwo wprowadzeni w technikę teatru cieni – poznacie podstawowe zasady i metody pracy w tej materii, liczne inspiracje, sprawdzone rozwiązania, a poprzez wspólną pracę odkryjecie możliwości reżyserii i animacji.

Wymyślone etiudy i scenariusze będziecie mogli zrealizować tworząc plan lalkowy pod okiem scenografki i projektantki lalek cieniowych – Agnieszki Polańskiej.

Warsztaty odbędą się w najbliższy weekend, 9-10 czerwca w godzinach od 10:00 do 17:00 w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Każdy dzień to sześć godzin twórczej pracy oraz godzinna przerwa dla uczestników.

Agnieszka Polańska – projektantka, scenografka, graficzka; absolwentka filmoznawstwa UJ oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Zawodowo związana z Teatrem Figur Kraków, gdzie zajmuje się przygotowywaniem scenografii i lalek cieniowych, animacją światła i prowadzeniem warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń dla nauczycieli i instruktorów teatralnych.

Dagmara Żabska – aktorka, reżyserka, szefowa artystyczna i założycielka jedynego w Polsce, profesjonalnego teatru cieni: Teatru Figur Kraków, menadżerka kultury, wykładowczyni akademicka, pedagożka teatru, teatrolożka, wieloletnia koordynatorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz FigurenTheater-Kolleg w Niemczech, otrzymała brązowy medal „Gloria Artis – Zasłużeni Kulturze”, nagrodę przyznaną przez jury Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa w 2015 roku za reżyserię spektaklu „Król Maciuś Pierwszy”. Jej spektakl „Huljet, huljet” otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach teatralnych.

Zapisy na warsztaty: martyna@edukacjateatralna.pl
Koszt udziału: 220 zł / 12 godzin / osoba.

Warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Dane do przelewu:

Małopolski Instytut Teatralny

Lanckorona 403

34-143 Lanckorona

Raiffeisen Bank

51 1750 0012 0000 0000 2197 8318

 

Wystawiamy zaświadczenia udziału w warsztatach.