Rozegrany spektakl, czyli muzyka w teatrze

- 14 marca 2018

Szkolenia dla nauczycieli

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej i opiekunów szkolnych zespołów teatralnych do udziału w szkoleniu poświęconym muzyczności w teatrze. Szkolenie poprowadzi reżyser – Mateusz Przyłęcki.

TERMIN: 14 MAJA 2018, g. 17:30-20:30

MIEJSCE: Muzeum Etnograficzne w Krakowie (Plac Wolnica 1)

KOSZT: 50 zł/osoba/3 godziny

Szkolenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O warsztatach:

Muzyka w teatrze nie jest tylko ozdobnikiem, ilustracją tego, co dzieje się na scenie. Wykorzystanie takiej, a nie innej muzyki w spektaklu, nie powinno być przypadkowe, dobrze, żeby było świadomym wyborem twórcy, który wie jaki efekt sceniczny chciał uzyskać oraz co chciał w ten sposób przekazać widzowi.
Na warsztatach zastanowimy się wspólnie jaką rolę może pełnić muzyka w teatrze. Porozmawiamy o tym, jak świadomie konstruować oprawę muzyczną spektaklu. Wykonamy też ćwiczenia, które pozwolą doświadczyć w praktyce tego, jak może działać muzyka na scenie. Omówimy również pomysły na oprawę muzyczną projektów nad którymi aktualnie pracują uczestnicy szkolenia.

 

O prowadzącym:

Mateusz Przyłęcki – Aktor, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Uczestniczył także w zajęciach Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Jako aktor współpracował z krakowskimi teatrami – Łaźnia Nowa, Teatr Ludowy, Teatr Parawan. Spektakle w jego reżyserii można oglądać w T. Współczesnym w Szczecinie, T. Kana w Szczecinie, T. Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi, T. Ludowym w Krakowie a także w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny. Jego spektakl „ Mglisty Billy” otrzymał trzy nagrody na międzynarodowych festiwalach teatralnych. Jest także reżyserem spektakli dla dzieci i młodzieży.

 

Zapisy:

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są mailowo: martyna@edukacjateatralna.pl lub telefonicznie: 724-486-744.