BEZ BARIER – improwizacja dla nauczyciela i ucznia

- 14 marca 2018

Szkolenia dla nauczycieli

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz zainteresowanych teatrem pedagogów i edukatorów do udziału w narzędziowym szkoleniu z zakresu edukacji teatralnej.

Najbliższe spotkanie: BEZ BARIER – improwizacja dla nauczyciela i ucznia, poświęcone będzie improwizacji teatralnej (jej aspektom i technikom). Warsztaty poprowadzi Przemysław Buksiński.

TERMIN: 19 MARCA 2018 g. 17:30-20:30

MIEJSCE: Muzeum Etnograficzne w Krakowie (Plac Wolnica 1)

KOSZT: 50 zł/osoba/3 godziny

Szkolenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

O warsztatach:

Improwizacja jako naturalna umiejętność dzieci może być wykorzystywana w działaniach scenicznych oraz rozgrzewkach i ćwiczeniach teatralnych. Szkolenie pozwoli Państwu – jako partnerom scenicznym, reżyserom, instruktorom – przełamać własny lęk i strach przed wchodzeniem w działania oraz oswajać stres blokujący aktywność na scenie. Poznane ćwiczenia i wykonane zadania pozwolą Państwu obudzić kreatywność i wyobraźnię. Warsztat uczy koncentracji, współpracy z partnerem, szybkiego i odważnego reagowania na bodźce, wprowadza temat treningu aktorskiego. Zdobyte doświadczenia ułatwią wprowadzanie zabaw, gier, ćwiczeń z zakresu improwizacji i jej wariantów do codziennej pracy w przedszkolu i szkole. Będą też cennym doświadczeniem dla nauczycieli, którym zależy na poprawie swojego komfortu podczas wystąpień publicznych czy współtworzenia spektaklu oraz inspiracją do odkrywania nowych metod pracy twórczej. Mamy nadzieję, że odtąd praca nad spektaklami będzie przede wszystkim podróżą w nieznane, wspólnym projektem i olbrzymią dawką dobrej zabawy.

 

O prowadzącym:

Przemysław Buksiński – Jest twórcą i moderatorem grupy „No potatoes”, współtwórcą grupy Poławiacze Pereł Improv Teatr. Aktor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro, Kompanii Teatr oraz Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie, współpracował m.in. z Teatrem „Pinokio” w Łodzi, Teatrem Starym w Lublinie, z Teatrem Centralnym, neTTheatre i Stowarzyszeniem Artystów „Bliski Wschód” oraz z licznymi centrami i ośrodkami kultury, z uczelniami wyższymi. Uczestniczył w licznych warsztatach i szkoleniach m.in. z Collinem Munchem, Larym Mossem czy Mikem Hughesem. Od lat zajmuje się technikami treningu aktorskiego (Bogusław Schaeffer, Katt Koppet) oraz metodą improwizacji scenicznej, jest organizatorem i pomysłodawcą licznych spotkań twórczych, prowadzi warsztaty i szkolenia w całym kraju i za granicą.

 

Zapisy:

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: martyna@edukacjateatralna.pl lub telefonicznie: 724-486-744.