Na tropie sztuki

- 23 czerwca 2017

Aktualności / Projekty / Teatr amatorski

Małopolski Instytut Teatralny zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Wielka Wieś w wieku 7-16 lat do udziału w warsztatach artystycznych „Na tropie sztuki”.

Zajęcia będą odbywać się od 17-28 lipca od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. W pierwszym tygodniu zajęć planujemy wycieczkę do Krakowa i spacer detektywistyczny po mieście. W dniu wycieczki uczestnikom zapewniamy obiad. W sobotę 29 lipca zorganizujemy uroczyste zakończenie warsztatów z pokazem efektów pracy uczestników.

W ramach warsztatów proponujemy:

  • zajęcia teatralne i wspólne przygotowywanie spektaklu,
  • warsztaty taneczno-ruchowe,
  • zajęcia plastyczne,
  • zajęcia performatywne,
  • tropienie lokalnych historii, dawnych obrzędów i wspólne przygotowywanie wystawy,
  • niebanalny spacer detektywistyczny po Krakowie,
  • gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Od uczestników nie wymagamy zdolności artystycznych ani zainteresowania sztuką, lecz zaangażowania i chęci do pracy w grupie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby dokonać zapisu konieczne jest wypełnienie ZGODY NA UDZIAŁ w warsztatach oraz KARTY UCZESTNIKA.

Wypełnione dokumenty należy złożyć w biurze Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu od środy 28.06.2017 do piątku 07.07.2017 w godz. 7.30-15.30.

Najczęściej zadawane pytania: FAQ

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ubiegłorocznych warsztatów artystycznych i pokazu finałowego: tutaj oraz tutaj.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „W świecie Wyspiańskiego” finansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Prowadzący warsztaty:

alla

Alla Maslovskaya – aktorka, reżyserka, pedagożka teatralna. Urodziła się w miejscowości, która kiedyś należała do Polski. Mieszkała również w nieistniejącym kraju. Do Krakowa przyjechała z północnej Wenecji. Obecnie współpracuje z Teatrem Figur Kraków, Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „CRICOTEKA”, Małopolskim Instytutem Kultury i in. Zagrała w wielu spektaklach, brała udział w licznych festiwalach teatralnych w Polsce jak i za granicą (m. in. w Seulu, Tajpej, Waszyngtonie, Moskwie, Petersburgu, Lipsku, Brnie). Prowadzi warsztaty teatralne dla małych i dużych. W swojej pracy warsztatowej najbardziej uwielbia z małych dzieci robić wielkich aktorów.

ola barczyk

Ola Barczyk jest absolwentką teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (2002), Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” (2006), instruktorką „Improwizacji w tańcu i symboliki ciała” według metody Detlefa Kapperta w Instytucie Dynamiki Tańca w Essen (kurs realizowany w Poznaniu), praktykiem metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, pedagogiem cyrku, instruktorką teatralną. Na co dzień pracuje m.in. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i Fundacji „Hipoterapia”, gdzie prowadzi warsztaty teatralne i cyrkowe dla dzieci i młodzieży, pracuje nad spektaklami z udziałem osób z niepełnosprawnością, w roku akademickim 2011/2012 prowadziła zajęcia z teatroterapii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

marta pietruszka

Marta Pietruszka – tancerka, choreograf, pedagog. Od lat 80-tych związana z krakowskim środowiskiem tańca współczesnego. Współpracowała m.in. z Teatrem Tańca Kontrast, Studiem Tańca EST, Teatrem 38, grupą muzyczną ATMAN, Gdańskim Teatrem Tańca, Śląskim Teatrem Tańca, Goethe Institut, Bunkrem Sztuki w Krakowie. W 1998 roku wraz z Olgą Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu, gdzie przygotowywała spektakle solowe. Od 1994 roku do chwili obecnej jest nauczycielem tańca współczesnego w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie zainicjowała Scenę Tańca Współczesnego, której była opiekunem artystycznym od 2004 roku. Jako nauczyciel tańca współczesnego współpracowała również z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu, Instruktorskim Kursem Kwalifikacyjnym w NCK oraz Państwową Szkołą Teatralną w Krakowie. Prowadzi warsztaty tańca współczesnego i tańców żydowskich i ludowych na terenie całej Polski, jest stałym gościem festiwali teatralnych i tańca współczesnego.

Agnieszka_Polańska

Agnieszka Polańska – projektantka, graficzka, scenografka. Na stałe współpracuje z Teatrem Figur Kraków. Tworzy scenografie, projektuje i wykonuje lalki teatralne, zajmuje się animacją w teatrze cieni. Zaangażowana w projekty edukacyjne, prowadzi warsztaty i szkolenia; absolwentka filmoznawstwa UJ, SAPU – Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz grafiki.

_MG_8702

Anna Wróbel – polonistka, kulturoznawczyni, koordynatorka projektów edukacyjnych w Małopolskim Instytucie Teatralnym. Współtwórczyni gier terenowych dla dzieci i młodzieży z Gminy Lanckorona oraz warsztatów detektywistycznych poświęconych lokalnemu dziedzictwu kulturowemu dla młodzieży.

_MG_8780

Mateusz Wróbel – aktor, recytator, żongler, zapalony filmowiec. W Teatrze Figur Kraków od 2014 roku. Od tego czasu zdążył zagrać w takich spektaklach jak „Król Maciuś I”, „Robot i Motyl”, „Jestem cały świat minus cały świat oprócz mnie” oraz „Rękodzieło artystyczne”. Współtwórca i reżyser młodzieżowego Teatru Doraźnego. Członek Zarządu Małopolskiego Instytutu Teatralnego. Gdy tylko znajduje wolną chwilę fotografuje co się da.

_MG_0084

Martyna Paliś – polonistka, antropolożka kultury, absolwentka szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, członkini zarządu fundacji MIT. Zaangażowana w projekty animacyjne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży w gminie Lanckorona. Koordynatorka programu Centrum Edukacji Teatralnej adresowanego do nauczycieli, pedagogów, uczniów oraz pasjonatów teatru. Związana z Teatrem Figur Kraków od 2014 roku, gdzie odpowiada za działania promocyjne.

PARTNERZY PROJEKTU