LATO W TEATRZE | Prądnik Korzkiewski/ Biały Kościół

- 13 czerwca 2016

Aktualności / Teatr amatorski

„Cztery zmysły, cztery żywioły” to motyw przewodni tegorocznego turnusu LATA W TEATRZE realizowanego przez Małopolski Instytut Teatralny w Białym Kościele i Prądniku Korzkiewskim w dniach 16.08-28.08. Pokaz finałowy odbędzie się w ramach lokalnych Dożynek.

Dzieci będą pracować w grupach: Teatralnej Pracowni Czterech Zmysłów, Pracowni Tworzenia z Niczego, Pracowni Działań Niecodziennych, Pracowni Rozgłosu i Działań Kreatywnych pod okiem artystów i animatorów.

REKRUTACJA ZOSTAJE PRZEDŁUŻONA. ZOSTAŁY OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!

Zapisów na warsztaty można dokonać w następujący sposób:
♦ U pani Aleksandry Śniadowskiej ze Stowarzyszenia Miłośników Doliny Prądnika “Nasza Dolina”, osobiście lub pod nr telefonu 501 507 404, 12 419 11 68;
♦ w Szkole Podstawowej w Białym Kościele;
♦ u koordynatorki projektu Anny Wróbel pod nr tel. 514351601 lub e-mailowo: anna@edukacjateatralna.pl
Uwaga: w celu zapisania dziecka należy wypełnić formularz – zgodę na udział w warsztatach (Do pobrania
w Stowarzyszeniu i w Szkole Podstawowej).

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Prowadzący warsztaty:

grazyna_tabor

Grażyna Tabor – aktorka, reżyserka teatralna, pedagożka teatru, trenerka, performerka i pieśniarka. Założycielka amatorskiego teatru TETRAEDR w Raciborzu, realizatorka ok.30 spektakli teatralnych oraz współrealizatorka projektów artystycznych. Aktorka teatru „A3” -„poszukiwacze wzruszeń, współpracowała również z Teatrem Kana ze Szczecina, Teatrem Brama z Goleniowa, Teatrem Figur Kraków, Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2010 roku. W ramach programu Lato w teatrze pracowała m. in. w Nowej Hucie w Krakowie, w Knurowie, we Frydrychowicach, w Jeleniej Górze.

ewa_wozniak

Ewa Woźniak – aktorka, scenografka, animatorka kultury, wiceprezes Stowarzyszenia Denovo, organizatorka projektów międzynarodowych m.in. w Rumunii i na Ukrainie. Absolwentka Akademii Teatralnej Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, absolwentka DAMU w Pradze na wydziale Scenografii Alternatywnego Teatru Lalkowego. Współpracuje z teatrami: Malabar Hotel, Ateneum w Warszawie, Piccolo w Cotbus, Włóczykij w Londynie. W ramach programu Lato w teatrze pracowała m. in. w Nowej Hucie w Krakowie, w Dynowie, w Knurowie, we Frydrychowicach.

13480504_1131325140242336_583011834_n

Piotr Krawczyk – absolwent pedagogiki, pedagog cyrku, animator czasu wolnego, kuglarz, gra na afrykańskch bębnach djembe, robi pokazy fireshow i ledshow. Brał udział w licznych warsztatach i festiwalach teatralnych i kuglarskich, występował i prowadził warsztaty m.in. na Słowacji i Białorusi, w Bułgarii, Niemczech, Francji czy Dubaju. W 2013 roku prowadził warsztaty w ramach Lata w teatrze w Trzęsinach.

martyna palis

Martyna Paliś – polonistka, antropolożka kultury, absolwentka szkoły aktorskiej Lart Studio w Krakowie, członkini zarządu fundacji MIT. Zaangażowana w projekty animacyjne i edukacyjne dla dzieci i młodzieży w gminie Lanckorona. Związana w Teatrem Figur Kraków od 2014 roku, gdzie odpowiadała za działania promocyjne m.in. przy projektach “Jest inny świat”, “Akademia Krakowskiego Teatru”, “Wielokulturowa Małopolska”. Jest redaktorką strony internetowej Centrum Edukacji Teatralnej. W 2014 i 2015 r brała udział w Lecie w Teatrze w Lanckoronie. Podczas turnusu w 2015 roku była instruktorką grupy dziennikarsko-promocyjnej.

mateuszwrobel_184

Mateusz Wróbel – instruktor teatralny, żongler, recytator, aktor, związany z działaniami animacyjnymi w Mostkach k. Skarżyska Kamiennej. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu pedagogiki teatru „Pracownie 2012” w ramach programu Małopolskiego Instytutu Kultury „Dilettante – teatr w ruchu” oraz kursu „Istnienie w dłoni – animacja przedmiotu, kreacja i animacja marionetki ceramicznej i tradycyjnej”. Na stałe związany z Teatrem Figur, gdzie pracuje jako aktor i pedagog teatru. Od 2013 roku zaangażowany w projekty animacyjne i edukacyjno-kulturalne
na terenie województwa małopolskiego. W latach 2013-2015 pracował w ramach “Lata w teatrze” w Lanckoronie, we Frydrychowicach i Przybradzu, w Nowej Hucie w Krakowie.

dominika byrska

Dominika Byrska – aktorka, lalkarka. W 2014 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, Wydział Lalkarski. Zagrała w spektaklu dyplomowym „Mały K.” w reż. Pawła Passiniego oraz „Dzikie łabędzie” w reż. Jerzego Bielunasa. Związana z Teatrem Figur Kraków, Teatrem Animacji z Poznania i sceną marionetkową Warszawskiej Opery Kameralnej. Wieloletnia członkini Orkiestry Dętej przy OSP Kaniów.


LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

Podobnie jak rok temu, został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.

W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
LATO W TEATRZE 2016 organizują:

LATO W TEATRZE +
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach + Polski Związek Niewidomych Okręg Świętokrzyski (Kielce), Wrocławski Teatr Lalek + Galeria ArtBrut (Wrocław), TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych + Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” (Bukowina Tatrzańska, Niedzica), Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica” + Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kraszewice (Bukownica), Teatr Lalek „Pleciuga” ze Szczecina + Centrum Kultury w Resku (Szczecin, Resko), Stowarzyszenie Teatr Wiczy + Teatr Agrafka (Chełmno), Stowarzyszenie Działań Twórczych REPUBLIKA WARSZAWA + Biłgorajskie Centrum Kultury (Trzęsiny)Stowarzyszenie Teatr Okno z Białegostoku + Grupa Coincidentia (Białystok), Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku + Inkubator Kultury Kulmiasto (Gdańsk), Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki + Stowarzyszenie Opolskie Lamy (Opole), Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy + Ośrodek Kultury Gminy Wolin (Stepnica)
LATO W TEATRZE
Grupa Inicjatywna Baranówko (Mosina), Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana (Będzin), Stowarzyszenie Biały Zdrój (Bralin), Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego (Cieszyn), Miejski Ośrodek Kultury (Dynów), Teatr im. A. Fredry (Gniezno), Gminny Ośrodek Kultury (Gostycyn), Gminny Ośrodek Kultury (Górzno), Stowarzyszenie „Węgajty” (Jonkowo), Centrum Kultury (Kamienna Góra), Fundacja Mucha (Gdynia), Teatr im. Juliusza Słowackiego (Kraków), Małopolski Instytut Teatralny (Biały Kościół), Teatr im. Juliusza Osterwy (Lublin), Fundacja Szafa Gra (Katowice), Fundacja Sztuka Teatru (Kraków), Teatr im. Stefana Jaracza (Olsztyn), Gminne Centrum Kultury (Piotrków Drugi), Stowarzyszenie Kultury Niefizycznej (Koczała), Fundacja Dzielnico (Poznań), Fundacja Teatr Realistyczny (Lublin), Państwowy Teatr Lalki Tęcza (Słupsk), Teatr Zagłębia (Sosnowiec), Pomorskie Towarzystwo Muzyczne (Złotoria), Stowarzyszenie ON/OFF (Rycerka Górna), Gminny Ośrodek Kultury (Osiedle Niewiadów), Gminny Ośrodek Kultury (Frydrychowice/Przybradz), Gminne Centrum Kultury w Wieniawie (Pogroszyn), TR Warszawa (Warszawa), Teatr Ochoty Ośrodek Kultury Teatralnej (Warszawa), Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Przymierze Jeziorsko (Warta), Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium” (Pruszków), Wagon Inicjatyw (Żuromin)

PARTNERZY PROJEKTU