PONIEDZIAŁEK W TEATRZE – warsztaty

- 10 marca 2016

Teatr naukowy / Teatr w szkole

Celem poniedziałkowych warsztatów jest pokazanie najróżniejszych form i rodzajów teatru oraz zdradzenie kilku tajników naszej pracy.

Charakteryzacja

Na Dalekim Wschodzie makijaż aktora był równie ważny co gest, słowo czy pieśń. Zapraszamy na zajęcia z metamorfozy! Najpierw dzieci zostaną zamienione w stado zwierzątek, aby chwilę później przeobrazić się w chińskiego wojownika czy piękną boginię.

Kuglarstwo

Żonglowanie to nie tylko świetna zabawa. To doskonały trening kreatywności, nauka popełniania błędów, ćwiczenie koordynacji ruchowej. Aż trudno uwierzyć, że nie ma takiego przedmiotu w szkole! Na zajęciach podrzucamy piłkami, kręcimy talerzami, chodzimy na szczudłach.

Projektowanie lalek teatralnych

Na warsztatach dzieci dowiedzą się, jak z tektury, folii, sznurka i innych materiałów codziennego użytku zrobić lalkę teatralną. Dobór materiałów i rodzaj wykonywanych lalek zależy od wieku uczestników. Dzieci będą mogły stworzyć lalki sznurkowe, telewizyjne lub pacynki. Na koniec uczestnicy spróbują swoich sił w animacji i stworzą własne etiudy!

Pantomima

Dzieci dowiedzą się co to jest konwencja teatralna, poznają najsławniejszych mimów, sami spróbują opowiedzieć świat bez słów. Warsztaty prowadzi Tadeusz Dylawerski – pedagog teatru i cyrku, przez wiele lat był mimem we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.