Warsztaty z teatru cieni

- 1 grudnia 2015

Oferta warsztatowa dla grup teatralnych / Teatr amatorski

Teatr Figur Kraków jest najważniejszym polskim ośrodkiem specjalizującym się w technice teatru cieni. Aktorzy TFK, będący jednocześnie pedagogami teatru z wieloletnim doświadczeniem, zapraszają do udziału w warsztatach z zakresu teatru cieni w ramach ścieżki edukacyjnej – Centrum Edukacji Teatralnej.

Warsztaty zawierają m.in. wprowadzenie do historii teatru cieni, zapoznanie z technikami projektowania i wykonywania różnych rodzajów lalek cieniowych, zajęcia animacyjne (animacja przedmiotu, reżyseria światła), elementy zajęć scenograficznych (projektowanie planów lalkowych), zajęcia z zakresu cieni hiszpańskich (duże cienie).

Teatr cieni pozwala na eksperymentowanie z formą i światłem, daje młodym aktorom i lalkarzom możliwości kreowania własnych światów, wyrażania emocji i opowiadania własnych historii. Daje możliwość wyrażenia siebie bez konieczności bezpośredniej konfrontacji z widzem – jest teatrem bezpiecznym i rozwijającym.

To rodzaj teatru z drutów, papieru, tektury, folii i innych łatwo dostępnych materiałów. Innym razem może być teatrem z ruchu, spojrzenia, gestu, ciała, muzyki, tańca, gimnastyki i akrobatyki.

Zapraszamy do przeżycia niesamowitej przygody za ekranem cieniowym.