Warsztaty cyrkowe

- 1 grudnia 2015

Oferta warsztatowa dla grup teatralnych / Teatr amatorski

Czy dzieci z którymi pracujesz czeka ważny sprawdzian? Czy młodzież z którą pracujesz zamierza zdawać egzamin na prawo jazdy? Czy chcesz swoim podopiecznym pomóc w ukończeniu z wyróżnieniem szkoły muzycznej, tanecznej, artystycznej? Nie wiesz jak zintegrować grupę? Odpowiedzią na te pytania jest kuglarstwo!

Warsztaty cyrkowe to znakomita zabawa i bardzo dużo ruchu. Poprzez żonglowanie, podrzucanie przedmiotów, jazdę na monocyklu, kręcenie talerzykami, chodzenie na szczudłach uczymy kreatywności, koordynacji ruchowej, popełniania błędów, mechanizmów przyswajania wiedzy, refleksu. Cyrk wzmacnia nie tylko nasze ciało, ale przede wszystkim mózg i osobowość.

Zajęcia dla grup prowadzone są przez pedagogów cyrku z wieloletnim doświadczeniem. Łączymy teatr fizyczny i cyrk, by się bawić, rozwijać i uczyć.

Z jakim skutkiem?

Poprzez zabawę dzieci rozwijają obie półkule mózgowe, ćwiczą rękę dominującą i niedominującą, dotleniają organizm, korygują wady postawy, poprawiają szybkość reakcji, kształcą poczucie rytmu, doskonalą zapamiętywanie, uczą się wyznaczania i realizowania celów, relaksują się, ale także uczą koncentracji i skupienia. Pracują same i w grupie, współdziałają, pokonują własne lęki i słabości.

Korzyści z takich działań jest wiele. Zajęcia cyrkowe zalecane są muzykom, sportowcom, kierowcom, artystom jako możliwość rozwijania i doskonalenia potrzebnych im zdolności. Jeżeli chodzi o dzieci – żonglowanie powiązane jest z umiejętnością czytania i pisania, uczenia się i zapamiętywania informacji (szczególnie dla kinestetyków). To tylko kilka argumentów przemawiających za obecnością cyrku w życiu dzieci i młodzieży.