SZKOLENIA W LISTOPADZIE

- 23 października 2022

7 kroków do teatru / Aktualności / Szkolenia dla nauczycieli / Teatr w szkole

7 kroków do teatru to rozwiązanie, dzięki któremu nauczycie się wymyślać swoje spektakle, poznacie różne techniki teatralne, stworzycie swoje własne scenariusze zajęć teatralnych i egzemplarze reżyserskie nowych przedstawień. A to wszystko w formie praktycznych ćwiczeń i zabawy.


TEMAT: Teatr cieni bez tajemnic

5.11.2022, 10:00-15:00

TEMAT: Teatr cieni bez tajemnic

Kompleksowe spotkanie warsztatowe poświęcone metodzie 7 kroków do teatru w technice teatru cieni, którą nauczyciel może zastosować w warunkach przedszkolnych podczas pracy z grupą nad przedstawieniem.

Nauczyciele poznają niebanalne rozwiązania teatralne z zastosowaniem ekranu cieniowego i różnych źródeł światła oraz poznają sposoby tworzenia scenografii i lalek do spektakli cieniowych. To doskonała zabawa kreatywna i plastyczna, która rozwija dziecięcą wyobraźnię, wzmacnia zdolności manualne i motoryczne oraz aktywizuje grupę do twórczej zabawy. Pod okiem prowadzącej uczestnicy wymyślą i stworzą przedstawienie cieniowe – przejdą przez cały proces twórczy od A do Z.

Zapisy: martyna@edukacjateatralna.pl

Koszt: 119 zł/ os.


TEMAT: Jak zrobić bajkę na 24 głównych bohaterów?

[cz. I – stacjonarnie] 16.11.2022, 17:00-20:00 [180 min]

Koszt: 60 zł / osoba

Zapisy: martyna@edukacjateatralna.pl


PROGRAM WARSZTATÓW:

Szkolenia składają się z 1 lub 2 etapów (w tym komponentu pracy własnej):

  • ETAP I – WPROWADZENIE DO METODY [szkolenie stacjonarne]

– 180 minut pracy warsztatowej w grupie

– szczegółowa prezentacja metody 7 kroków do teatru

– wspólne przejście przez kolejne etapy procesu wymyślania spektaklu od A do Z

– sprawdzone ćwiczenia i zabawy teatralne przydatne do realizacji spektaklu z dziećmi

+ PRACA WŁASNA PO SZKOLENIU (Uczestnicy dostają zadanie do wykonania samodzielnie w domu, według instrukcji i wytycznych prowadzącej. Zadanie musi być wykonane i odesłane drogą mailową do 48 godzin po szkoleniu)

  • ETAP II – MENTORING & KONSULTACJE [szkolenie online]

– 120 minut konsultacji (online) w ramach których odbywa się: analiza i rozwijanie zadania wykonanego samodzielnie przez uczestników szkolenia oraz wspólna praca na tekstach.

Zapisy: martyna@edukacjateatralna.pl


Prowadząca – Dagmara Żabska

Kto prowadzi szkolenie?

DAGMARA ŻABSKA – założycielka i dyrektorka artystyczna Teatru Figur Kraków i Teatru Figurki, reżyserka teatralna, aktorka, pedagożka teatru, wykładowczyni na Uniwersytecie Jagiellońskim. Odznaczona przez Ministrę Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Brązowym Medalem „Zasłużonym Kulturze Gloria Artis”. W ciągu 15 lat pracy zawodowej zrealizowała dziesiątki projektów kulturalnych m.in. 7 edycji warsztatów w ramach programu „Lato w teatrze”, produkcje spektakli, festiwale teatrów amatorskich i niezależnych. Absolwentka teatrologii UJ, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Figurentheater Kolleg w Bochum. Stypendystka MKIDN w 2016 roku, Prezydenta Miasta Krakowa w 2018 i 2020 roku. Reżyseruje spektakle dla dzieci (również tych najmłodszych) i dorosłych.

Od 2016 roku pracuje w Kangurowych Przedszkolach w Krakowie, gdzie przygotowuje spektakle z dziećmi i współpracuje z nauczycielami.


MIEJSCE SZKOLEŃ:

Stacjonarnie: Teatr Figur Kraków, Sławkowska 14, Kraków

Online: Link wysyłany bezpośrednio do uczestników.


Organizatorem szkoleń i beneficjentem programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest organizacja: Małopolski Instytut Teatralny (wpisana do KRS: nr 0000460498).

Liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona. Rezerwację miejsca gwarantuje uiszczenie opłaty. Decyduje kolejność wpłat.

W razie dodatkowych pytań lub chęci współpracy w zakresie organizacji szkolenia w swojej placówce zapraszamy do kontaktu: martyna@edukacjateatralna.pl.


PARTNERZY PROJEKTU