Szkolenia wyjazdowe – INTERPRETACJE

- 30 października 2016

Aktualności / Teatr w szkole

Centrum Edukacji Teatralnej zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów, edukatorów na bezpłatne szkolenie z zakresu pedagogiki teatru. Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z możliwościami wprowadzenia elementów teatru do szkoły i przedszkola. Zaczniemy od rozpoznania obecnej sytuacji teatrów dla dzieci w Polsce i Europie, wskażemy te działania i projekty, które mogą stać się inspiracją dla dyrektorów placówek oświatowych i szansą na rozwijanie praktyk edukacji teatralnej w kolejnych ośrodkach w Polsce, opowiemy o ciekawych i nowatorskich spektaklach, które stworzone zostały z myślą o prezentacji w placówkach oświatowych. Podczas szkolenia zastanowimy się nad wadami i zaletami współczesnej sztuki (w tym sztuki dla dzieci), nad jej estetyką, językiem, formą, treścią.

Gdzie szukać dobrych przedstawień dla dzieci?

Po co wychodzić z klasą do teatru?

Co robić po obejrzeniu spektaklu?

Czy z dziećmi trzeba rozmawiać o tym, co się widziało?

Czym są warsztaty pospektaklowe?

Od rozmowy do działania – to hasło szkolenia. Prowadzący zapozna Państwa z ćwiczeniami i rozwiązaniami, które pozwolą uczyć dzieci języka teatru od najmłodszych lat. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie klas wyższych mogą z powodzeniem rozmawiać o spektaklu lub próbować interpretować przedstawienie poprzez twórcze działanie. W rękach nauczyciela pozostaje zorganizowanie zajęć, które umożliwią uczniom wyrażenie swoich emocji. Szkolenie ma na celu odkrycie w zabawie i grach potencjału teatralnego, a w działaniach parateatralnych – potencjału edukacyjnego.

Czas trwania: ok. 3 godziny.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Szkolenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szkolenie objęte jest honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

SZKOLENIA:

  • 3.11.2016 – ZS w Sułkowicach Łęgu k. Andrychowa
  • 17.11.2016 – MIK, Kraków
  • 7.12.2016 – MOKSiR Chełmek
  • 15.12.2016 – WDK Psary
  • 18.12.2016 – Biblioteka Publiczna w Bukowinie Tatrzańskiej

PARTNERZY PROJEKTU