18.11.2016 – Mówić z sensem, czyli praca z tekstem

- 26 października 2016

Aktualności / Teatr w szkole

Jak mówić… z sensem? Jak ocalić dziecięcą naturalność? Jak przygotować interpretatora do występu przed publicznością?

Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej “Mówić z sensem, czyli praca z tekstem”, które odbędzie się 18.11.2016 g. 17:00-20:00 w siedzibie Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie.

Szkolenie poprowadzi Krystyna Hussak-Przybyło – absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz reżyserii teatru dzieci i młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka Nagrody Prezydenta Krakowa Nagrody Edukacyjnej Miasta Krakowa oraz Nagrody im. L. Cyganika „Za Wybitne Osiągnięcia w Teatrze Dzieci i Młodzieży”. Od 15 lat prowadzi Dziecięce Studio Teatralne WYJĄTEK przy Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, związana także z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, gdzie przygotowywała obsady dziecięce do spektakli.
Na szkoleniu poznacie Państwo: ćwiczenia intonacyjne, zabawy ortofoniczne, techniki ułatwiające opracowanie interpretacyjne tekstu, ćwiczenia dotyczące estetyki słowa – do wykorzystania na zajęciach w szkole.

Szkolenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PARTNERZY PROJEKTU