TEATR MALUCHA – szkolenia dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

- 30 sierpnia 2016

Szkolenia dla nauczycieli / Teatr w szkole

TEATR MALUCHA – szkolenia dla nauczycieli nauczania przedszkolnego

czerwiec 2016- czerwiec 2017

Szkolenia adresowane do nauczycieli wychowania przedszkolnego odbywają się zarówno stacjonarnie w Krakowie, w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki (co dwa miesiące), jak i w trybie wyjazdowym. Od grudnia szkolenia odbywać się będą w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie, ul. 28 lipca 1943 17c.

Szkolenia wyjazdowe:

Chcesz zorganizować szkolenie dla swojej kadry w swojej szkole? Zgłoś się do nas! Zachęcamy szkoły i ośrodki kultury do współorganizacji szkoleń na terenie Małopolski. Organizujemy szkolenia dla nauczycieli z konkretnych szkół w poszczególnych rejonach. Szkolenia organizowane są dla grup liczących od 15 do 30 osób. Szczegóły i wszelkie informacje: martyna@edukacjateatralna.pl lub tel. 724-486-744.

Szkolenia stacjonarne w Krakowie:

w CENTRUM KULTURY “DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI” – ZAJAZD KOŚCIUSZKOWSKI (ul. Białoprądnicka 3):

21.10.2016, g. 17:00-20:00 – scenariusze

w MAŁOPOLSKIM INSTYTUCIE KULTURY, ul. 28 lipca 1943 17c:

09.12.2016, g. 17:00-20:00 – teatr cieni

17.02.1017, g. 17:00-20:00 – teatr papieru

21.04.2017, g. 17:00-20:00 – cyrk i pantomima

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Ścieżka współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ścieżka szkoleniowa TEATR MALUCHA objęta jest Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Tematyka szkoleń:

Teatr Papieru – nauka projektowania i wykonywania papierowych lalek, nauka animacji lalki papierowej, nauczyciele dowiedzą się jak z dziećmi wykonać takie lalki, jak je animować i w jaki sposób stworzyć z ich udziałem przedstawienie w przedszkolu (Alla Maslovskaya/Mateusz Wróbel),

Teatr Cieni – wprowadzenie do techniki teatru cieni, podstawy budowy i animacji różnych rodzajów lalek cieniowych, animacja światła w teatrze cieni, reżyseria spektaklu cieniowego (Mateusz Wróbel/Alla Maslovskaya),

Scenariusze – analiza procesu tworzenia i współtworzenia scenariusza dla maluchów, zapoznanie ze źródłami inspiracji, praktyczne rady i wskazówki dotyczące języka, obsady, fabuły, wymiaru dydaktycznego (Dagmara Żabska),

Cyrk i pantomima – szkolenie wprowadzające elementy sztuki kuglarskiej do pracy z dziećmi, zabawy rozwijające koordynację ruchową, zapoznające z ćwiczeniami pantomimicznymi, wstęp do teatru fizycznego (Tadeusz Dylawerski).

Prowadzący szkolenia:

Dagmara Żabska – aktorka, reżyserka, szefowa artystyczna Teatru Figur Kraków, menadżerka kultury, wykładowczyni akademicka, pedagożka teatru, teatrolożka, wieloletnia koordynatorka licznych projektów artystyczno-edukacyjnych, absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz FigurenTheater-Kolleg w Niemczech, otrzymała brązowy medal „Gloria Artis – Zasłużeni Kulturze”.

Alla Maslovskaya – aktorka, reżyserka, pedagożka teatru, absolwentka Mińskiego Instytutu Kultury, specjalizacja: reżyseria teatru dla dzieci, współpracowniczka Małopolskiego Instytutu Kultury w projektach „Dilettante – teatr w ruchu” i „Kulisy”. Współpracuje z różnymi ośrodkami kultury i instytucjami m.in. z Cricoteką, gdzie prowadzi warsztaty teatralne. Od wielu lat aktorka Teatru Figur Kraków.

Mateusz Wróbel – instruktor teatralny, żongler, recytator, aktor, związany z działaniami animacyjnymi w Mostkach k. Skarżyska Kamiennej. Absolwent animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu pedagogiki teatru „Pracownie 2012” w ramach programu Małopolskiego Instytutu Kultury „Dilettante – teatr w ruchu” oraz kursu „Istnienie w dłoni – animacja przedmiotu, kreacja i animacja marionetki ceramicznej i tradycyjnej”. Na stałe związany z Teatrem Figur, gdzie pracuje jako aktor i pedagog teatru oraz z Małopolskim Instytutem Teatralnym. Od 2013 roku zaangażowany w projekty animacyjne i edukacyjno-kulturalne na terenie województwa małopolskiego.

Tadeusz Dylawerski – pedagog teatru i cyrku, aktor, lalkarz, mim, absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu i Studium Pantomimy przy Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Związany z Teatrem Figur Kraków i Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Zapisy na szkolenia i szczegółowe informacje: martyna@edukacjateatralna.pl lub tel. 724-486-744.

PARTNERZY PROJEKTU